Heroiną vartojantiems asmenims lengviau patekti gydytis į priklausomybės ir psichikos sveikatos centrus
 

2014-08-04
Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andiukaičio 2014 07 16 d. įsakymas Nr. V-819 supaprastino pakaitinio gydymo opioidiniais vaistais tvarką, nustatytą LR SAM 2007 08 06 d. įsakymu Nr V-653. Vadovaujantis tvarkos aprašo pakeitimais, pakaitinį gydymą opioidiniais vaistais nuo šiol gali skirti vienas gydytojas psichiatras. Anksčiau gydymą skirdavo asmens sveikatos priežiūros įstaigos Gydytojų konsultacinė komisija (GKK).
Vadovaujantis šia tvarka, visus numatytus tyrimus (dėl ŽIV, virusinio hepatito C, tuberkuliozės), pacientai atlieka jau pradėję gydymą, o ne iki gydymo kaip buvo reikalaujama anksčiau. Gydymo organizavimo (medikamentų išdavimo pacientams vartoti namuose, gydymo efektyvumo vertinimo ir kt.) tvarką asmens sveikatos priežiūros įstaigos nuo šiol nusistato pačios, atsižvelgdamos į savo ypatumus.
Gydymą opioidniais vaistais 2014 m. Lietuvoje taikė 4 priklausomybės ligų centrai (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje) ir 15 psichikos sveikatos centrų 13-oje iš 60 šalies savivaldybių.  Lietuvoje per metus šį gydymą gauna apie 700 priklausomų nuo opioidų asmenų.